, Imieniny:
Jesteś na: Kultura Podziękowanie
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Kultura
Podziękowanie

Podziękowanie

17-07-2017

W dniu 2 lipca 2017 roku, po raz trzeci z rzędu, Urząd Gminy w Kamionce był orgaznizatorem „Białej Niedzieli”, czyli bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z 1 Wojskowego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Lekarze specjaliści, wśród których znaleźli się m.in.:  neurolog, ginekolog, laryngolog, dermatolog, ortopeda, pulmonolog, geriatra, chirurg-urolog, kardiolog i okulista, udzielali kilkugodzinnych konsultacji w budynku Urzędu oraz Ośrodka Zdrowia w Kamionce.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, w parku znajdującym się w centrum gminnej miejscowości odbyła się plenerowa impreza pn. „Powitanie Lata w Gminie Kamionka”.

Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele środowisk uczestniczących na co dzień w życiu kulturalo-rozrywkowym. Wśród nich znaleźli się:  uczniowe ze szkół w Kamionce i Samoklęskach, lokalny chór „Boże Słowiki” z Kamionki, zespół pieśni „Wesołe Nuty” z Samoklęsk, młodzież ze Stowarzyszenia „Działajmy Razem  z Kierzkówki” oraz dziecięcy zespół ludowy „Kamioneczka” przy akompaniamencie Kapeli „To i Owo”. Oprócz artystycznych występów program imprezy wypełniły konkurencje sprawnościowe, blok animacyjny i zabawy dla najmłodszych, sztafeta biegowa oraz prezentacja historyczna.

Nie sposób nie wspomnieć też o stoiskach promocyjnch zlokalizowanych na terenie parku, na których zaprezentowały się instytucje publiczne z regionu i (co ogromnie cieszy ze świetnej ich aktywności) organizacje, stowarzyszenia i sołectwa Gminy Kamionka. To właśnie dzięki nim można było skosztować przepysznych potraw regionalnych oraz poznać lokalne z produkty rękodzielnicze.

Wśród wspomnianych stoisk prezentacyjnych znalazły się: Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lubartowie, Powiatowy Urząd Pracy z Lubartowa, Bank Społdzielczy z Lubartowa oddział w Kamionce, Stowarzyszenia: „Dla Ziemi”, „Ćwieki” ze Starościna, „Działajmy Razem” z Kierzkówki, Koło Łowieckie „Lis” z Lubartowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Kozłówki i Samoklęsk, a także sołectwa Gminy Kamionka: z Rudki Gołębskiej, Samoklęsk Kolonii I, Dąbrówki i Wólki Krasienińskiej. Wszystkim za tę obecność gorąco dziękujemy.

Warto podkreślić również znaczne zaangażowanie organizacyjne niedawno powstałego organu: - Młodzieżowej Rady Gminy Kamionka oraz ochotników ze straży pożarnej w Kamionce, ktrórzy jak zawsze udzielili pomocy podczas przygotowań.

Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Roberta Przyłuskiego za wsparcie podczas organizacji przeprowadzenia porad lekarskich w Ośrodku Zdrowia w Kamionce.

Ponadto, Wszystkim bez wyjątku dziękujemy za nawet symboliczną pomoc udzieloną podczas przygotowań i przeprowadzenia imprezy, a także oraz obecność tego dnia. Zapraszamy w przyszłości.

 

 

                                                                                                                                        

Powrót do działu tematycznego Powrót