, Imieniny:
Jesteś na: Kultura Centrum Kultury Aktualności z CK Turystyka rowerowa w Kamionce...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności z GOK-u
Turystyka rowerowa w Kamionce przechodzi renesans

Turystyka rowerowa w Kamionce przechodzi renesans

14-08-2013

W sobotę 20 lipca 2013 r. odbył sie kolejny już 13 rajd rowerowy Szlakiem 27 WDPAK po Ziemi Lubartowskiej. Trasa tegorocznego rajdu nie należała do najdłuższych i wynosiła ok 20 km i nie była również najatrakcyjniejsza turystycznie co dobiło się na ilości uczestników rajdu, bowiem frekwencja na tegorocznym rajdzie była o ponad 50% mniejsza niż w ubiegłym roku i latach poprzednich. Pomimo tego rajd sie obronił i wyszła z tego udana impreza rowerowa.

Start o godzinie 11:00 z placu przed GOK w Kamionce, następnie przejazd przez Kozłówkę i Nowodwór do Skrobowa gdzie pod tablicami upamiętniającymi obóz NKWD oraz rozbrojenie 27 WDPAK złożono wieńce i zapalono  znicze. Następnym punktem rajdu było dotarcie do Lubartowa gdzie w budynku Starostwa Powiatowego odbył się wernisaż wystawy autorstwa Janusz a Cyfrowicza dotyczącej 27 WDPAK. Po wernisażu grupa udała się z powrotem do Skrobowa gdzie w Szkole im. 27 WDPAK odbyło się oficjalne zakończenie rajdu, połączone z ogniskiem i występem niezastąpionej kapeli "TO I OWO" z GOK w Kamionce.

W niedzielę 21 lipca 2013 roku Kamionka była gospodarzem corocznych zlotów rowerowych oficjalnie zwanych "Rowerowe lato na ziemi lubartowskiej", organizowanych przez MKTR "Relax" Lubartów i GOK w Kamionce.

W imprezie wzięło udział ponad 80 osób. Celem była Kamionka, trasy do celu przebiegały z Firleja, Lubartowa i grupa z Kamionki pokonała najdłuższą trasę bo liczącą 27 km trasę po gminie. Wyjazd grup nastąpił o godzinie 10:00. Około południa grupy meldowały się na miejscu czyli na "Stadionie Leśnym" w Kamionce gdzie odbyły sie różnorodne konkurencje sportowe i sprawnościowe w których można było zdobyć cenne nagrody. Dla uczestników przygotowano punkt gastronomiczny celem odzyskania utraconych kalorii... Grupa z Kamionki liczyła 21 osób a więc sporo zważywszy, że to czas kanikuły więc jest nadzieja, że turystyka rowerowa się odrodzi i po części wyprze z szos "beeemki" i inne "fury". Piękna pogoda, piękne położenie stadionu sprawiły, że była to niezwykle udana impreza integracyjna dla rowerzystów.

Krzysztof Sienkiewicz      

Powrót do działu tematycznego Powrót