, Imieniny:
Jesteś na: Kultura Biblioteka Aktualności Biblioteka Polecane nowości książkowe
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Biblioteka
Polecane nowości książkowe

Polecane nowości książkowe

Polecane nowości książkowe:

1. Andrews V.C. „Kto sieje wiatr”. Czwarta już część bestselerowego cyklu. Główną bohaterką powieści i narratorką jest 52-letnia kobieta, która opisuje historię swego życia, dzieje związków uczuciowych oraz koleje losów swych dorosłych już dzieci. Książka o miłości i nienawiści, wierności i zdradzie..

2. James E L „ Nowe oblicze Greya”.Trzeci tom najbardziej kontrowersyjnej i bestsellerowej serii 2012 roku, kończący historię nieoczekiwanej miłości zwykłej dziewczyny Anastasii Steele i milionera Christiana Greya. Ana i Christian rozpoczęli wspólne życie pod jednym dachem i okazało się ono nie lada wyzwaniem. Po bajecznym ślubie i miesiącu miodowym spędzonym w  Europie, muszą stawić czoła codzienności. Dwa zupełnie inne spojrzenia na świat prowadzą do konfliktów i kłótni.

3.  Bosacka K. „Kasia Bosacka cudnie chudnie”. Znana dziennikarka, prowadząca program "Wiem, co jem i wiem, co kupuję"                w stacji TVN Style, pewnego dnia postanowiła cudnie schudnąć. O swojej walce z nadprogramowymi kilogramami systematycznie opowiadała w programie "Dzień Dobry TVN". Pożegnanie z pulpetem nie przyszło łatwo. Kasia musiała się nieźle namęczyć, by osiągnąć upragnioną wagę. Jak jej się to udało?

4. Hedstrom I. „Nauczycielka z Villette”. Mistrzowsko skonstruowany kryminał - silne postaci, ciekawa sceneria oraz mrożąca krew w żyłach intryga. Ukochana przez wszystkich nauczycielka zostaje potrącona przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Z zeznań świadków wynika, że nie był to przypadek. Dlaczego ktoś chciałby zamordować sześćdziesięcioletnią Jeanne Demaret?

5. Czerkawski M „Życie na lodzie”. Sportowców, którzy odegrali znaczącą rolę w sporcie na najwyższym poziomie nie mamy zbyt wielu. Dlatego z podziwem i zaciekawieniem słuchamy opowieści tych, którzy tego innego świata zakosztowali. Ich życie zwykle pełne jest ciężkich treningów, potu i wyrzeczeń. Tak było z Mariuszem Czerkawskim, pierwszym Polakiem, który zagrał w najlepszej, hokejowej lidze świata – NHL. Nie tylko zagrał, znalazł sobie także miejsce w jej historii..

6. Michalak K. „Sklepik z niespodzianką: Adela”. Trzeci już część Sklepiku z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku — Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl — Konstancji, energicznej femme fatale — Adeli, zagubionej pani weterynarz — Lidki, dobrej duszy miasteczka — Stasi. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść.

7. Pakosińska K. „Georgialiki”. Książka pakosińsko-gruzińska – opowieść bardzo kulturalna z satyrycznym zacięciem – wzięła się z miłości Autorki do jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie - Gruzji. Decyzja o jej napisaniu zapadła równo dwadzieścia pięć lat po tym, jak po raz pierwszy „tanecznie” tam zawitała… Napisana niepowtarzalnym językiem, wzruszająca, dowcipna, szczera i mądra.

8. Sałyga J. „Chustka”. Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata. Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia.

9. Matuszkiewicz I. „Modliszka”. Wszystko wskazywało na to, że początek nowego tysiąclecia będzie dla Mileny i Lucjana Płoszyńskich jednym pasmem pomyślności i sukcesów, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Los jednak zadecydował inaczej. Udany na pozór związek nagle się rozpada, a każde z małżonków rusza w swoją stronę.

10. Menkell H. „Mózg Kennedy’go”. Diagnoza „HIV" brzmi jak wyrok. Mnóstwo ludzi głowi się, jak ten wyrok anulować, a przy okazji... dobrze zarobić. Nieważne, ile przy tym stracą inni - pieniądze, zdrowie, życie. Mnożą się zespoły i laboratoria opracowujące formułę leku na HIV. Wszystkie te działania owiane są tajemnicą, a w grę wchodzą zawrotne sumy. Nic dziwnego, że pojawiają się teorie spiskowe i nielegalne praktyki. Na trop jednej z takich afer wpadł Henryk Cantor.

11. Link Ch. „Wielbiciel”. W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa…

12. Lee M. „Mataka Pearl”. Dlaczego Amy zabiła ukochanego męża i co przydarzyło się ich córeczce Pearl? Jest rok 1971. Amy wychodzi z więzienia po dwudziestu latach, które odsiedziała za zabójstwo męża. Jej córka Pearl jest już dorosła. Teraz będzie musiała się zmierzyć z tajemnicą, tak długo ukrywaną przez matkę… Dlaczego Amy zabiła?

13. Garcia E. „Piękne istoty”. Lena Duchannes jest inna. I to nie tylko dlatego, że jest znikąd i nie pasuje do blond włosych piękności z Gatlin, ale również dlatego, że skrywa mroczną tajemnicę. Klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Klątwę, której nie pogrzebią mroczne bagna i zapadłe cmentarzyska tego zapomnianego przez ludzi Południa. Etan

14. Schmit E.-E. „Intrygantki” . Pięć kobiet pałających żądzą zemsty. Łączy je tylko jedno: dawno temu ten sam mężczyzna złamał każdej z nich serce. Jednak kiedy zwabiony podstępem Don Juan wpada w zastawioną przez nie pułapkę, misterny plan wali się w gruzy. Wygląda na to, że mimo upływu lat powabne słowa Don Juana nie straciły nic ze swojej zniewalającej mocy. Kobiety szybko odkrywają, że ten tajemniczy drań, którego tak przez lata nienawidziły, wciąż ma nad nimi władzę. 

15. Puczyłowska M. „Być dzieckiem legendy” "Nie jestem pisarką i nie mam ambicji nią być. Przez całe życie opisuję ciekawe ludzkie historie i lubię się nimi dzielić. Kilka z nich, zebranych w tę książkę, dziś przekazuję Czytelnikom, którzy podobnie jak ja kochają świat teatru i kina, lubią ludzi, którzy te światy tworzą. Spotkania z dziećmi znanych artystów to był dla mnie piękny czas, choć także często bardzo trudny - wielu wzruszeń i łez. Spotkań, których nigdy nie zapomnę, a na które nieraz bardzo długo czekałam.

 

Powrót do działu tematycznego Powrót