, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Ważna informacja Wójta Gminy Kamionka
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Ważna informacja Wójta Gminy Kamionka

Ważna informacja Wójta Gminy Kamionka

21-03-2016

Informacja dla osób zainteresowanych montażem instalacji fotowoltaicznych

Uprzejmie informuję, że w dniu 15.03.2016r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wprowadził zmiany wytycznych dla konkursu Działania 4.1 Wsparcie Instalacji OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wprowadzona modyfikacja dotyczy wzrostu poziomu dofinansowania instalacji fotowoltaicznych typu on-grid (instalacja otwarta) z poziomu 65% do 85%.

Mając na uwadze korzystną dla Mieszkańca zmianę poziomu dofinansowania wydłużamy termin składania deklaracji uczestnictwa w projekcie  polegającym na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych w systemie otwartym do dnia 29 marca 2016r. do godz. 15.30 (w Urzędzie Gminy w Kamionce przy ul. Lubartowskiej 1).

Koszt wykonania indywidualnej dokumentacji technicznej instalacji fotowoltaicznej będzie leżał w całości po stronie Mieszkańca. W przypadku stwierdzenia braku możliwości wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej, wykonanie projektu technicznego staje się bezcelowe. W związku z tym mieszkaniec poniesie jedynie koszt związany z przeprowadzeniem oględzin i wydania stosownej opinii dotyczącej podjętej decyzji.

Wzór deklaracji wraz z ankietą dostępny jest w Urzędzie Gminy jak również na stronie internetowej gminy w zakładce Aktualności – Informacja w sprawie kolektorów słonecznych i fotowoltaiki >>link<<

 Pozostałe warunki uczestnictwa w projekcie pozostają bez zmian.

 

Wójt Gminy Kamionka
Karol Ługowski

 

Powrót do działu tematycznego Powrót