, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Program 500 PLUS
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Program 500  PLUS

Program 500 PLUS

16-03-2016

W Gminie Kamionka  realizatorem Programu 500  PLUS  będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski o świadczenie wychowawcze będą przyjmowane w godzinach pracy Ośrodka: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek w godzinach 7.30-15.00

 

Wniosek  można  również  złożyć  w wersji elektronicznej przez za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Start programu planowany jest na 1 kwietnia br. Pierwsze świadczenia wychowawcze zostaną przyznane na okres od dnia wejścia w życie ustawy do dnia 30 września 2017 r.

Jeśli osoba złoży wniosek w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r., to świadczenia wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone z wyrównaniem począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 1 kwietnia 2016 r.

Natomiast w przypadku złożenia wniosku po upływie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy (tj. po 1 lipca 2016 r.), prawo do świadczenie zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

W przypadku wniosków złożonych po 1 lipca 2016 r. obowiązuje zasada, że w przypadku kompletnego wniosku złożonego do 10 dnia miesiąca włącznie, decyzja i wypłata za ten miesiąc do końca tego miesiąca.

 


Powrót do działu tematycznego Powrót