, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Zaproszenie na imprezę integracyjno -...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Zaproszenie na imprezę integracyjno - promocyjną.

Zaproszenie na imprezę integracyjno - promocyjną.

12-06-2015

Szanowni Mieszkańcy

            Pragnę Państwa serdecznie zaprosić na organizowaną przez Nas imprezę integracyjno – promocyjną w Kamionce w dniu 21 czerwca 2015 roku.

Organizacja imprezy o takim charakterze wpisuje się w Naszą strategię która ma na celu inwestowanie w potencjał ludzki, wydobycie i pokazanie jego siły, a przez to zachęcenie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i publicznym gminy. 

Impreza będzie wyjątkowa pod wieloma względami, przede wszystkim sama jej lokalizacja - Park w Kamionce i ulice do niego przyległe, dawny rynek, centrum życia, spotkań i handlu mieszkańców okolicy - moją intencją jest symboliczne przywrócenie historycznej roli tego miejsca. Lokalizacja ta ma również praktyczną zaletę - otóż turyści przejeżdżający przez Kamionkę tego dnia chętniej zatrzymają się odwiedzając nasze stoiska, skorzystają z zapewnionych przez nas atrakcji - słowem zapoznają się z tym co najlepsze w gminie Kamionka. A będzie co oglądać i podziwiać, bieg proekologiczny "Mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania Doliną Wieprza i leśnym szlakiem", turniej szachowy, rywalizacje sołectw, program animacyjny dla dzieci, lokalne fundacje i stowarzyszenia, stoiska z garmażerką, produktami lokalnymi jak i prezentowaną ofertą turystyczną tych mniejszych podmiotów jak i takiego potentata jak Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, wystawiającego się na gminnym festynie po raz pierwszy oraz wystawę fotograficzną przy UG
w Kamionce – „Kamionka dawnych lat”.

Na podkreślenie zasługuje w moim odczuciu organizacja biegu mieszkańców obszaru LGD, który z jednej strony promuje działalność Lokalnej Grupy Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”, a z drugiej ochronę środowiska, dlatego będzie przebiegał przez tereny leśne. W ten sposób chcemy przeciwstawić się wyrzucania śmieci do lasu.

 To nie wszystko, dla osób starszych i potrzebujących konsultacji z lekarzami specjalistami, otwieramy białą niedzielę, podczas której skorzystają z dostępności do dziesięciu najbardziej poszukiwanych lekarzy specjalistów oraz możliwości wykonania szeregu badań specjalistycznych. Usługę tę zapewni nam Komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Całość imprezy zamkną występy muzyczne lokalnych zespołów, gwiazda wieczoru - Czarne Lwy z przedmieścia, pokazy filmowe filmów promujących gminy należące do Lokalnej Grupy Działania „Dolina Wieprza i leśnym szlakiem” oraz pokaz filmu fabularnego – „Czego pragną kobiety” – z Melem Gibsonem.

Liczę, że nowa formuła festynu gminnego to właściwy krok na drodze do wydobycia tego co najlepsze i najpiękniejsze w gminie Kamionka.

 

                                                                                  Spotkajmy się tam razem
                                                                                            Wójt Gminy
                                                                                        Karol Ługowski

 

 

Powrót do działu tematycznego Powrót