, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Impreza integracyjno - promocyjna w...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Impreza integracyjno - promocyjna w Kamionce

Impreza integracyjno - promocyjna w Kamionce

22-06-2015

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 21.06.2015r. Gmina Kamionka we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”, przeprowadziła  imprezę integracyjno-promocyjno-zdrowotną pn. „Impreza integracyjno-promocyjna w Kamionce” na terenie parku w Kamionce.

Głównym celem imprezy było zaprezentowanie mieszkańcom gminy oraz przebywającym w tym okresie turystom walorów naszej gminy we wszystkich aspektach jej funkcjonowania, zwłaszcza w kontekście korzyści płynących z udziału Naszej Gminy w Stowarzyszeniu LGD „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”:

- społecznym – poprzez pokazanie efektów aktywności mieszkańców działających w sformalizowanych oraz niesformalizowanych grupach,

- rekreacyjnym – poprzez pokazanie możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu na terenie gminy,

- zdrowotnym – poprzez zaproponowanie mieszkańcom gminy skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji z lekarzami wielu specjalności,

- całość dopełniła prezentacja korzyści jakie osiągnęliśmy dzięki członkostwu w LGD.  Impreza trwała od godz. 13.00 do 23.00

Imprezę otworzył Wójt Gminy Kamionka Pan Karol Ługowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Sławomirem Struskim witając mieszkańców i przybyłych gości oraz życząc wszystkim miłej zabawy.

Całość wydarzenia obejmowały:  bieg mieszkańców obszaru LGD - bieg czystego lasu, białą niedzielę – porady lekarzy specjalistów oraz badania profilaktyczne zorganizowane we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie,  atrakcyjny program dla dzieci – w tym konkurs wiedzy o LGD, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buzi i in., występy i prezentacje lokalnych twórców i zespołów muzycznych, rywalizację sołectw, turniej szachowy, marsz nordic walking po wyznaczonej trasie w okolicy Kamionki, namioty tematyczne grup społecznych takich jak Koła Gospodyń Wiejskich z Kozłówki i Samoklęsk, Koła Łowieckie Lis i Knieja, Stowarzyszeń i Fundacji, działających na terenie gminy (Fundacja Fraktal, Stowarzyszenia: Działajmy Razem z Kierzkówki, Stowarzyszenie Historyczne „Ćwieki” ze Starościna, Stowarzyszenie „Terenowa Fura 4x4” z Kierzkówki)  oraz instytucji takich jak ZUS Oddział w Lublinie, KRUS Oddział w Lubartowie, czy NFZ Oddział w Lublinie, ARiMR BP Lubartów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Bank Spółdzielczy Oddział w Kamionce, a także Stoisko Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wieczorną część programu imprezy stanowiła projekcja filmowa („kino letnie”) promująca gminy należące do LGD Doliną Wieprza i leśnym szlakiem oraz korzyści płynące z członkostwa w danej grupie.

Powrót do działu tematycznego Powrót