, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Ferie z filmem w bibliotece
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Ferie z filmem w bibliotece

Ferie z filmem w bibliotece

25-01-2013

Gminna Biblioteka Publiczna im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce zaprasza na projekcje filmów

w ramach akcji „ Ferie z filmem w bibliotece” oraz w ramach programu „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece”

Gminna Biblioteka Publiczna im. J.I. Kraszewskiego w Kamionce zgłosiła się w tym roku do akcji „ Ferie z filmem w bibliotece”. Jest to darmowy projekt przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Seanse filmowe organizowane w bibliotece mają na celu zachęcać i zaktywizować czytelników, oraz mogą być wyjątkową okazją dla uczniów, do rozwijania filmowych pasji oraz ciekawej dyskusji na najbardziej palące problemy: niesprawiedliwość społeczną, prawa dziecka, zagadnienia ochrony środowiska, itp. W okresie tegorocznych ferii przedstawimy projekcje filmowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wybraliśmy 3 filmy edukacyjne: „Szkoła z blachy” , „Max, Minsky i ja” oraz „ Sekret Eleonory”. Filmy te pochodzą ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece". Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia ciekawych filmów, szczegółowy plan projekcji znajduje się w bibliotece.


13 lutego (sroda)

Godzina 11.00 – „Sekret Eleonory”

14 lutego (czwartek)

Godzina 11.00 – „Max, Minsky i ja”

20 lutego (sroda)

Godzina 11.00 – „Szkoła z blachy”

Max minsky i ja - Nelly ma dopiero 13 lat, jednak jej wiedza z zakresu astronomii zadziwia nawet nauczycieli. To typ naukowca - dużo bardziej od zajęć z wychowania fizycznego woli lekcje fizyki, a czas wolny zamiast na zabawach z koleżankami spędza, czytając naukowe książki i czasopisma. Poza tym jest nieszczęśliwie zakochana w samym księciu Luksemburga. Kiedy okazuje się, że drużyna koszykarska z jej szkoły ma szanse wyjechać na zawody objęte jego honorowym patronatem, postanawia za wszelką cenę przemóc swoją niechęć do sportu i - mało tego - dostać się do drużyny, by wyjechać na mecz. Postanawia pomóc w nauce przedmiotów ścisłych jednemu z chłopaków, który świetnie gra w kosza...

Szkoła z blachy - Głównym celem nakręcenia filmu "Szkoła z blachy" było stworzenie atrakcyjnego i rzetelnego materiału edukacyjnego. Powstała ciepła opowieść o tym, jak ważne jest prawo do edukacji i relacje panujące między uczniami, uczennicami a kadrą pedagogiczną. Film pokazuje codzienność w dzielnicy nędzy z perspektywy małej szkoły, która mimo tego, że jest zrobiona z blachy falistej dla wielu jest miejscem bezpiecznym, fascynującym. To miejsce przyjaźni całej społeczności szkolnej, zabawy, walki o lepsze życie oraz pracy pedagogów z powołania.

Sekret Eleonory - Siedmioletni Natanaël jeszcze nie umie czytać. Ekscentryczna, stara ciotka zapisuje swój dom jego rodzicom, a kolekcję książek chłopcu. Nat odkrywa, że woluminy służą za schronienie wszystkim bohaterom dziecięcej literatury. Są to oryginalne postacie z pierwszych wydań książek! Okazuje się, że potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami! Kiedy rodzice Nata zaczynają sprzedawać książki, chłopiec, zmniejszony za sprawą czarów przez wiedźmę Carabosse, stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić swych małych przyjaciół...
Filmy te pochodzą ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece". Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia ciekawych filmów, szczegółowy plan projekcji znajduje się w bibliotece.

Powrót do działu tematycznego Powrót