, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Uroczystość nadania imienia Szkole...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Samoklęskach

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Samoklęskach

18-11-2018

"Dzień 15 listopada 2018 roku zapisuje się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych. Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia Orła Białego. Przygotowania do tej historycznej dla całej społeczności szkolnej chwili trwały kilka miesięcy. W tym czasie podjęto szereg działań mających na celu zapoznanie uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły z wybranym w drodze głosowania Patronem.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 Mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice, zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie oraz Zespołu Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce. Podczas Mszy św. ksiądz Wojciech Różyk dokonał poświęcenia Sztandaru. 
Dalsza część ceremonii związana z nadaniem szkole imienia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu i przywitaniem przybyłych gości przez dyrektora szkoły Panią Annę Marciniak. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Struski odczytał Uchwałę Rady Gminy w Kamionce o nadaniu Szkole Podstawowej w Samoklęskach imienia Orła Białego. Później miała miejsce celebracja symbolicznego wbicia pamiątkowych gwoździ, a następnie ceremonia przekazania Sztandaru. Poczet Rady Rodziców wprowadził Sztandar i
uroczyście przekazał go dyrektorowi, który podziękował za ten cenny dar i zapewnił, że stanie się on symbolem wartości będących fundamentem pracy szkoły, po czym przekazał go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Ci zapewnili, iż otoczą go powszechnym szacunkiem i czcią. 
Kolejnym etapem świętowania było uroczyste ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas. Tekst ślubowania odczytała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Klaudia Wójtowicz, a wyróżnieni uczniowie pełnili obowiązki ślubujących.
W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy skierowali na ręce pani dyrektor wiele życzliwych słów, które staną się dla całej społeczności szkolnej inspiracją i bodźcem do jeszcze lepszej i skuteczniejszej pracy. 
Po przemówieniach nastąpiło wyprowadzenie pocztów sztandarowych, po czym wszystkich zaproszono do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przedstawienie będące montażem słowno-muzycznym nawiązywało do legendarnych czasów, w których żył Lech, Czech i Rus. Następnie uczniowie przybliżyli zgromadzonym losy Rzeczpospolitej od czasów rozbiorów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Było to jednocześnie nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim z przybycie i uświetnienie swoją obecnością tej szczególnej uroczystości. 
Nadanie imienia szkole było świętem, które zapamiętamy na długo. Teraz nadszedł czas, by udowodnić, że jesteśmy godni nosić imię naszego Patrona."

 

źródło: SP Samoklęski

Powrót do działu tematycznego Powrót