, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Videorelacja z dożynek gminnych w...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Videorelacja z dożynek gminnych w Kamionce

Videorelacja z dożynek gminnych w Kamionce

03-09-2018

Obchody tegorocznego „Święta Plonów” w Gminie Kamionka odbyły się 19 sierpnia 2018r. na  „Stadionie Leśnym” w Kamionce.
 
Dożynkowy program rozpoczęła dziękczynna msza święta. Podczas ceremonii poświęcono  wieńce dożynkowe, przygotowanych przez Mieszkańców poszczególnych sołectw i miejscowości. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele gminy Zamość.
 
Po obradach komisji konkursowej, wśród której znalazł się gość specjalny - Inka Zamoyska, wybrano ten najpiękniejszy. Po raz 2 z rzędu był to wieniec z sołectwa Biadaczka. Jak się okazało, wybór ten był bardzo trafny, bowiem tydzień później zwyciężył on na dożynkach powiatowych, zaś w dniu wczorajszym osiągnął fenomenalny wynik na dożynkach wojewódzkich, gdzie uplasował się na 2 miejscu. 
Organizatorzy chcieliby również podziękować Wszystkim innym delegacjom  z poszczególnych miejscowości za przepiękne prace zdając sobie sprawę, że ich wykonanie wymagało ogromnego nakładu czasu i sił oraz posiadania nie lada umiejętności.
 
Dalszą część artystyczną wypełniły występy lokalnych zespołów śpiewaczych oraz regionalnych. W godzinach wieczornych zaprezentowały się natomiast publiczności gwiazdy muzyki disco polo: zespół "Mig" i Jacek Gwiazda.
 
Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zdecydowali się przybyć tego dnia na „Stadion Leśny” w Kamionce. Przede wszystkim Mieszkańcom Naszej Gminy, którzy tak licznie pojawili się tego dnia na obiekcie przy ul. Kockiej. Wszystkim zaproszonym Gościom za przyjęcie zaproszenia i obecność. Warto odnotować jest (już po raz kolejny) aktywność naszych lokalnych organizacji i sołectw, które po raz kolejny zaprezentowały się publiczności. Gorące podziękowania za przyjazd Gości z gminy Zamość.
 
Cała impreza odbyła się dzięki harmonijnej współpracy pracowników Urzędu Gminy w Kamionce z pracownikami podległych jednostek  Gminnego Ośrodka Kultury , Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kamionce.
 
Gorąco zapraszamy za rok!
 
                                                                                                                               Organizator
                                                                                                                    Urząd Gminy w Kamionce
 
 
Powrót do działu tematycznego Powrót