, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Komunikat ws. podpalenia przedszkola
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Komunikat ws. podpalenia przedszkola

Komunikat ws. podpalenia przedszkola

30-04-2018

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi przyczyn powstania pożaru w miejscu budowy gmachu nowej siedziby Przedszkola Samorządowego w Kamionce, poniżej przedstawiam informacje w przedmiotowej sprawie. 
Przyczyną powstałego pożaru jest podpalenie. 
Nieprawdą jest, uporczywe rozpowszechnianie przez bliżej nieokreślone źródła, jakoby przyczyną pożaru byłaby awaria instalacji elektrycznej - rzekomo odebrana dzień wcześniej, chociażby z uwagi na fakt, że prąd w ogóle nie został podłączony do przedszkola. Nieprawdą jest, że przyczyną pożaru był niedopałek papierosa zostawiony przez pracownika na koniec pracy. W budynku, pomimo pracy wielu ekip na raz z wielu branż równocześnie, panuje znakomita czystość i porządek, podobnie na zewnątrz, mimo tak małego placu, i tak wielkiego zakresu prac panuje ład. 
Powodowany wieloma sygnałami od mieszkańców z terenu całej gminy, zwracam się z prośbą do każdego, który tego próbował, aby nie wykorzystywał zaistniałej sytuacji do celów politycznych. W tych dniach powinniśmy stanąć razem w obliczu inwestycji, która na całe dekady zmieni całkowicie jakość opieki nad naszymi pociechami i bronić jej z całą mocą. 
Jednocześnie proszę każdego, kto we wczesnoporannych godzinach feralnego dnia widział coś niepokojącego w Kamionce lub okolicy, o zgłoszenie się na Policję lub do Urzędu Gminy w Kamionce. 
 
Karol Ługowski
Wójt gminy Kamionka
Powrót do działu tematycznego Powrót