, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Kolejne projekty z unijnym...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem

Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem

23-04-2018

Ciąg dalszy dobrych wiadomości, jeśli chodzi o powodzenie projektów Gminy Kamionka składanych do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie  celem uzyskania unijnego dofinansowania.

Tym razem pomoc  finansową przyznano dwóm projektom o profilu turystycznym. Projektom, które (mamy głęboką nadzieję) staną się narzędziami do pobudzenia drzemiącego w naszej gminie wielkiego potencjału turystycznego. Na przestrzeni ostatnich lat tematyka ta była dość mocno zaniedbana. W efekcie rzesze turystów zatrzymywały się jedynie w Kozłówce, „zapominając” o naszej gminnej miejscowości.  A ona także oferuje ciekawe do zobaczenia obiekty, które wspólnie z kozłowieckim muzeum mogą stanowić komplemetarną całość szlaku turystycznego.

Długa i kręta droga prowadzi do tego, by nadać blask ofercie turystycznej naszej gminy. Jednak nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszych kroków. A nimi będzie realizacja wspomnianych dwóch projektów przy jednoczesnym oczekiwaniu pozytywnego rozstrzygniecia trzeciego z nich – budowy Centrum Tradycji w Kamionce.

Tymczasem słów kilka o projektach, które już na dzień dzisiejszy oceniono pozytywnie.

Pierwszym z nich jest budowa infrastruktury turystycznej w miejscowości Kamionka w postaci parkingu przy ul. Browarnej.

Budowa parkingu przyczyni się do rozwoju turystycznego nie tylko miejscowości Kamionka ale także całej gminy. Obecnie na jej terenie , poza Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, nie ma stworzonego parkingu dla turystów indywidualnych odwiedzających gminę, jak też grup zorganizowanych przyjeżdżających autokarami.  Budowa inwestycji w miejscowości gminnej przyczyni się do rozszerzenia oferty turystycznej. Kamionka posiada wiele cennych atrakcji, które dotychczas nie były wystarczająco wypromowane: zabytkowy kościół parafialny, Grobowiec Weyssenhoffów, Kaplica Grobowa Zamoyskich, zabytkowy układ urbanistyczny oraz wiele architektonicznie cennych budynków starej zabudowy.

Poprzez realizację tej inwestycji chcemy zachęcić osoby odwiedzające m.in.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce do pozostania dłużej na terenie gminy Kamionka i poznania innych zabytków i atrakcji turystycznych, które się tutaj znajdują.

Drugi z projektów zakłada stworzenie wypożyczalni rowerów wraz z pomieszczeniem dla obsługi.

W ramach tego działania planowane jest stworzenie wypożyczalni rowerów dla turystów odwiedzających Gminę Kamionka. Wypożyczalnia będzie zlokalizowana na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, przy głównym parkingu Muzeum. Projekt będzie mógł realizowany dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce: Anny Fiz-Lazor i współpracy z tutejszym Urzędem.

 

 

Powrót do działu tematycznego Powrót