, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności III turniej charytatywny halowej...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
III turniej charytatywny halowej piłki nożnej - relacja

III turniej charytatywny halowej piłki nożnej - relacja

26-02-2018

Już trzeci raz na hali Zespołu Szkół w Kamionce odbył się charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Celem inicjatywy, zapoczątkowanej w 2016 roku, tym razem była pomoc 12-letniemu chłopcu, choremu na białaczkę. Za sprawą symboliki roku 2018, nie sposób było też nie nawiązać do wątku niepodległościowego podczas tego wydarzenia sportowego. I tak się też stało. Przygotowana dekoracja z sentencją patrona szkoły, kardynała Wyszyńskiego, utworzona została z biało czerwonych liter. Dopełnieniem były usytuowane w bocznych częściach flagi Polski i gminy Kamionka.
 
Rozgrywki sportowe rozpoczęły się o godz. 10.00. Przed startem zmagań wszystkich uczestników przywitał przedstawiciel Organizatora Urzędu Gminy w Kamionce oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kamionce - Pani Urszula Wałejko (w tym miejscu zespół Organizacyjny serdecznie dziękuje za udostępniony obiekt).
 
Tuż po godz. 10.00 dwanaście drużyn zgłoszonych do turnieju rozpoczęło rywalizację w trzech, czterozespołowych grupach. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, o godz. 12.30 nastąpiła przerwa w tych rozgrywkach. Nadszedł wtedy czas na kolejne akcenty patriotyczne tego dnia. Zaprezentowano okolicznościową flagę narodową i odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego. Wszystkiemu towarzyszyła wielka biało-czerwona flaga utworzona z podniesionych przez zgromadzoną publiczność kartoników. Następnie na parkiecie zaprezentowały się najmłodsze nadzieje naszego lokalnego futbolu. Roczniki 2009 i młodsi Akademii Piłkarskiej Gminy Kamionka, rozegrały towarzyskie spotkanie z rówieśnikami z MOSiR-u Lubartów. Po nich zaprezentowała się grupa starsza Akademii, po czym rozgrywki turniejowe wkroczyły w dalszą fazę. Wyłoniono zespoły, które awansowały do części pucharowej. Przed godziną 15.00 zapadły końcowe rozstrzygnięcia turnieju. Najcenniejsze trofeum pozostało w gminie Kamionka, gdyż zwyciężyła drużyna z Bratnika. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone przez Wójta gminy Kamionka, Pana Karola Ługowskiego. Wręczone puchary, oplecione były biało-czerwonymi szalikami. Podczas turnieju nagrodzono też najlepszego strzelca i bramkarza.
 
Organizatorzy serdecznie dziękują Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli, czy to w organizacji turnieju, czy wsparli prowadzoną zbiórkę publiczną. Zebrane środki niebawem zostaną przekazane na konto Fundacji opiekującej się Adasiem. Serdeczne podziękowania dla jednostki OSP z Kamionki za głębokie zaangażowanie w pomoc. Ponadto jednostce OSP z Samoklęsk za wsparcie. Dziękujemy za obecność przybyłym Radnym Gminy Kamionka, czy też członkom Honorowego Komitetu Odzyskania Niepodległości.
 
W przyszłości z pewnością poczynione będą starania, by kontynuować tę, już trzyletnią, tradycję. Za okazane wsparcie serdeczne podziękowania !!!
 
Kamil Prażmowski
Powrót do działu tematycznego Powrót