, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności III charytatywny turniej halowej...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
III charytatywny turniej halowej piłki nożnej pod patronatem Wójta gminy Kamionka

III charytatywny turniej halowej piłki nożnej pod patronatem Wójta gminy Kamionka

21-02-2018

Już trzeci rok z rzędu gmina Kamionka będzie organizatorem charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej. Tegoroczna edycja  odbędzie się  w ostatnią niedzielę miesiąca, tj. 25-go lutego na obiekcie hali sportowej Zespołu Szkół w Kamionce.

Oprócz zmagań sportowych, w nawiązaniu do symboliki roku 2018, nie sposób jest nie nawiązać do wątku okrągłej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości podczas tego wydarzenia. Organizatorzy zadbają więc, by oprawa tegorocznego turnieju nawiązywała również tematycznie do tej rocznicy. W tym miejscu gorąco zapraszamy do przyłączenia się do akcji "biało-czerwona hala sportowa" (osoby przychodzące na halę zabierają ze sobą jakiś biało-czerwony atrybut w postaci narodowej koszulki, czy szalika).

Ponadto będą w tym dniu zbierane środki finansowe na pomoc w leczeniu 12-letniego Adasia. Adaś to mały chłopiec i jednocześnie wielki wojownik, który z niesamowitą pokorą i odwagą zmaga się z nowotworem, ostrą białaczką limfoblastyczną. Od początku dzielnie znosił agresywne leczenie i wszystkie niedogodności związane z chorobą. Obecnie chłopiec jest po przeszczepie. Środki finansowe z pewnością pomogą chłopcu i Jego rodzinie w procesie leczenia.

Start zmagań sportowych Organizatorzy zaplanowali na godz. 10.00. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn z regionu. Podczas piątkowego losowania w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce, będą one rozlosowane na 3 grupy rozgrywkowe. O godz. 12.30 planowana jest niedługa,symboliczna część pozasportowa, tj. prezentacja okolicznościowej flagi państwowej i wspólne odśpiewanie całego, czterozwrotkowego hymnu narodowego.

Publiczności zaprezentują się także w tym dniu wychowankowie Akademii Piłkarskiej Gminy Kamionka.

Serdecznie zapraszamy!

Kamil Prażmowski

 
Powrót do działu tematycznego Powrót