, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności "Mikołajki Gminne" w Gminie...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
"Mikołajki Gminne" w Gminie Kamionka'2017 - relacja.

"Mikołajki Gminne" w Gminie Kamionka'2017 - relacja.

03-12-2017

Niedziela 3-go grudnia 2017 roku była dniem, w którym po raz pierwszy w naszej społeczności odbyła się impreza pn. "Mikołajki Gminne" w Gminie Kamionka.

Inicjatorem "Mikołajek" była Gminna Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia, Ochrony Środowiska i Spraw Socjalnych. Jej pracami kierowała v-ce Przewodnicząca Rady Gminy Kamionka - Pani Ewa Grymuza, wspierana przez pozostałych Członków Komisji, w osobach: Pań Ewy Powałki, Katarzyny Wójtowicz, Justyny Bogusz oraz Pana Michała Michałowski. Wsparcia organizacyjnego udzielili w tym dniu (jak również podczas procesu przygotowań) pracownicy: Urzędu Gminy w Kamionce, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce, jak również przedstawiciele UKS-u Samoklęski i trenerzy AP Gminy Kamionka . Nie sposób też nie wspomnieć też o włożonym wkładzie Młodzieżowej Rady Gminy Kamionka. Zespół organizacyjny dziękuje także Wójtowi Gminy Kamionka, który na każdym etapie przygotowań udzielał pomocy w sprawach organizacyjnych.

Funkcję prowadzącego "Mikołaja", pełnił w tym dniu Pan Mikołaj Lazor. Imprezę rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół w Kamionce pt. "Ratujmy święta, po którym zaprezentował się na hali dziecięcy zespół tańca ludowego "Kamioneczka". Zaraz potem nadszedł czas na blok sportowy. Rozpoczął go trening pokazowy grupy "Skrzat" Akademii Piłkarskiej Gminy Kamionka oraz kilka meczy, zagranych pomiędzy młodszą grupą Akademii Piłkarskiej Gminy Kamionka (rocznik 2009 i młodsi) i zaproszonymi dziećmi z Uczniowskiego Klubu Sportowego z Samoklęsk. Następnie, starsza grupa Akademii Piłkarskiej (roczniki 2006-2008), rozegrała mecz kontrolny pomiędzy sobą. Imprezę zakończyły konkurencje sprawnościowe, ruchowe oraz zabawa na "dmuchańcu" i możliwość skorzystania z foto-budki. Przez całą dzień odbywały się kiermasze książek i stroików.

Po wydarzeniu, które odbyło się na hali Zespołu Szkół w Kamionce, nie opadł jeszcze przysłowiowy kurz, a już głośno mówi się, by je powtórzyć w roku 2018. Wszystko za sprawą sukcesu organizacyjnego i jakże widocznego pozytywnego odbioru tej imprezy wśród naszej społeczności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację pierwszych, "Gminnych Mikołajek" w Gminie Kamionka.

Gorące podziękowania dla grona sponsorów:

Dariusz i Elżbieta Wawerscy - właściciele Piekarni Kolstar ze Starościna,

Jarosław Milczek - Piekarnia Halina ze Starościna,

Marian Sobianek - Firma Sobianek z Parczewa oraz Tomasz Maciejewicz dyrektor handlowy tej firmy,

Michał Kiełsznia - właściciel sklepiku szkolnego w szkole w Kamionce,

Henryk Zdunek - Prezes Gminnej Spółdzielni w Kamionce,

Katarzyna Świerszcz Dobosz - Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kamionce,

Fundacja Laboratorium Turystyki i Wyspa Przygód,

Starostwo Powiatowe,

Firma Gaza Sport.

Mamy nadzieję, że ta impreza na stałe wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez gminnych i za rok spotkamy się ponownie.

Do zobaczenia! 

K. Prażmowski.

Powrót do działu tematycznego Powrót