, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Podsumowanie projektu "Kluby Seniora...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Podsumowanie projektu "Kluby Seniora w gminie Kamionka"

Podsumowanie projektu "Kluby Seniora w gminie Kamionka"

27-11-2023

"Seniorzy" - grupa społeczna o której nie możemy nigdy zapominać.
Parę dni temu, w świetlicy w Kierzkówce, miało miejsce podsumowanie projektu: "Kluby Seniora w gminie Kamionka", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w partnerstwie z Fundacją Inspiracji i Innowacji z Lublina.
Na uroczystości, nota bene świetnie przygotowanej, burmistrz gminy Pan Karol Ługowski wraz z koodynatorem projektu - dyrektorem Centrum Kultury w Kamionce Panem Mikołajem Lazorem, przedstawili po krótce ponad rok działań w ramach projektu.
Dzięki zadaniu, utworzone zostały 4 Kluby Seniora - w Kamionce, Kierzkówce, Kozłówce i Samoklękach. Oprócz tego "Seniorzy" z Biadaczki brali udział w realizacji. Projekt pozwolił na realizację różnych zajęć dla grupy seniorów oraz np. wycieczek integracyjnych. Dodatkowo, dla 4 miejsc, zakupiono bogaty wachlarz wyposażenia - m.in.: meble, sprzęt i naczynia kuchenne, sprzęt elektroniczny.
Seniorzy , przy sielskiej atmosferze, spędzili listopadowy wieczór w swoim gronie. Była wspólna zabawa, czas na rozmowy.
Podczas spotkania nadmieniono o planowanych staraniach na dofinansowanie remontu budynku starej plebanii w Kamionce i utworzeniu w tym miejscu Centrum Intergracji Międzypokoleniowej, które to umożliwi cykliczne spotkania zarówno "seniorów", jak i integrację różnych grup wiekowych w naszej gminie. Padło też hasło organizacji "Gminnego Dnia Seniora" w przyszłym roku, co tez jest bardzo dobrym pomysłem.
"Seniorzy" - dziękujemy , że jesteście!
Organizatorom gratulujemy fajnej imprezy!

 

Powrót do działu tematycznego Powrót