, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Podsumowanie dożynek...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Podsumowanie dożynek Gminno-Parafialnych w Kamionce

Podsumowanie dożynek Gminno-Parafialnych w Kamionce

25-08-2017

PODSUMOWANIE DOŻYNEK GMINNO-PARAFIALNYCH W KAMIONCE 2017

 

Obchody tegorocznego „Święta Plonów” w Gminie Kamionka (z racji wcześniejszego terminu Dożynek Powiatowych w Lubartowie), odbyły się nieco wcześniej niż zwykle, bo już 20 sierpnia 2017r. Imprezę wzorem lat ubiegłych zaplanowano na  „Stadionie Leśnym”.
 
Dożynkowy program rozpoczęła dziękczynna msza święta, którą odprawili wspólnie: ks. Proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamionce- Piotr Jastrzębski i ks. Piotr Różyk – Proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej w Starościnie. Oprawę muzyczną tego punktu  zapewnił zaś lokalny chór „Boże Słowiki”    z Kamionki.
 
Podczas ceremonii poświęcono 19 wieńców dożynkowych, przygotowanych przez Mieszkańców poszczególnych sołectw i miejscowości. Wartym podkreślenia i odnotowania jest fakt, że jednym z nich był wieniec przygotowany przez dzieci realizujące projekt „Jak to dawniej w naszych okolicach bywało”.
Tuż po Mszy Świętej, zabrali głos: Gospodarz wydarzenia – Wójt Gminy Kamionka Karol Ługowski, Przewodniczący Rady Gminy Kamionka Sławomir Struski oraz zaproszeni Goście. Potem nadszedł czas     na część artystyczną.
 
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się Panie z Koła Gospodyń w Kozłówce. Po zakończeniu Ich występu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Przewodnicząca Komisji Konkursowej ogłosiła, że wieńcem reprezentującym Naszą Gminę na niedzielnych dożynkach powiatowych w dniu 27 sierpnia, będzie wieniec przygotowany przez Mieszkańców Biadaczki. Organizator niedzielnego wydarzenia – Urząd Gminy w Kamionce, chciałby również podziękować Wszystkim innym delegacjom         z poszczególnych miejscowości za przepiękne prace zdając sobie sprawę, że ich wykonanie wymagało ogromnego nakładu czasu i sił oraz posiadania nie lada umiejętności.
 
Podczas uroczystości doceniono  także inne prace, które w ostatnim czasie przygotowali Mieszkańcy Naszej Gminy. Były to logo miejscowości, które w liczbie dziesięciu zostały wyeksponowane w namiocie organizatora. Ich autorzy  otrzymali przygotowane specjalnie na ten dzień  upominki promocyjne Gminy Kamionka.
 
Dalszą część artystyczną wypełniły występy lokalnych zespołów śpiewaczych oraz regionalnych wraz         z tanecznym występem „Kamioneczki”, której akompaniowała kapela   „To i Owo”. W godzinach wieczornych zaprezentowały się natomiast publiczności gwiazdy muzyki disco polo: zespół Mejk i Bayera, po występie których zaprezentowano pokaz sztucznych ogni. Imprezę zakończył koncert zespołu coverowego „Volares”.
 
Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy mimo strug deszczu, zdecydowali się przybyć tego dnia na „Stadion Leśny” w Kamionce. Przede wszystkim Mieszkańcom Naszej Gminy, którzy tak licznie pojawili się tego dnia na obiekcie przy ul. Kockiej. Wszystkim zaproszonym Gościom za przyjęcie zaproszenia i obecność. Warto odnotować jest (już po raz kolejny) aktywność naszych lokalnych organizacji i sołectw, które        po raz kolejny zaprezentowały się publiczności.
 
A były to: Koła Gospodyń Wiejskich z Kozłówki, Starościna, zespół „Wesołe Nuty” z Samoklęśk, Kapela „To i Owo” wraz z „Kamioneczką”, sołectwa Samoklęski Kolonia I, Stanisławów Duży,  i Rudka Gołębska i aż trzy Kluby Seniora (z Kamionki, Kierzkówki i Kozłowki). Dziękujemy także Paniom z KGW Przybysławice, które gościnnie zaprezentowały się na naszej scenie.
 
Wszystkie wyżej wymienione podmioty mogły tego dnia się zaprezentować, dzięki harmonijnej współpracy pracowników Urzędu Gminy w Kamionce z pracownikami podległych jednostek  Gminnego Ośrodka Kultury , Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kamionce.
 
 
                                                                                                                               Organizator
                                                                                                                    Urząd Gminy w Kamionce
Powrót do działu tematycznego Powrót