, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Informacja na temat projektu...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Informacja na temat projektu "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kamionka"

07-08-2017

W ramach działania 4.1 „Wsparcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Gmina Kamionka złożyła wniosek o dofinansowanie pn. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kamionka”. Zgodnie z jego treścią, w przypadku otrzymania dofinansowania przewiduje się budowę instalacji solarnych w 283 gospodarstwach domowych, instalację 41 pomp ciepła oraz 21 kotłów na biomasę. Wartość dofinansowania projektu wynosi 3 035 704,31 zł.

Po odrzuceniu wniosku w miesiącu grudniu 2016 roku, Gmina Kamionka skorzystała ze środka odwoławczego i zaprotestowała podważając zasadność negatywnej oceny na etapie formalnym. Urząd Marszałkowski w Lublinie, jako Instytucja Zarządzająca, po zbadaniu argumentów przytoczonych w proteście, uznał go za zasadny i przywrócił wniosek do oceny merytorycznej, w której uzyskał maksymalną ilość 100 punktów.

Obecnie Gmina Kamionka oczekuje na finalne stanowisko Urzędu Marszałkowskiego w sprawie dofinansowania projektu. O wszelkich nowopozyskanych informacjach od Instytucji Zarządzającej poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej.

 

Powrót