, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Informacja na temat projektu...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Informacja na temat projektu "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kamionka"

Informacja na temat projektu "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kamionka"

07-08-2017

W ramach działania 4.1 „Wsparcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Gmina Kamionka złożyła wniosek o dofinansowanie pn. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kamionka”. Zgodnie z jego treścią, w przypadku otrzymania dofinansowania przewiduje się budowę instalacji solarnych w 283 gospodarstwach domowych, instalację 41 pomp ciepła oraz 21 kotłów na biomasę. Wartość dofinansowania projektu wynosi 3 035 704,31 zł.

Po odrzuceniu wniosku w miesiącu grudniu 2016 roku, Gmina Kamionka skorzystała ze środka odwoławczego i zaprotestowała podważając zasadność negatywnej oceny na etapie formalnym. Urząd Marszałkowski w Lublinie, jako Instytucja Zarządzająca, po zbadaniu argumentów przytoczonych w proteście, uznał go za zasadny i przywrócił wniosek do oceny merytorycznej, w której uzyskał maksymalną ilość 100 punktów.

Obecnie Gmina Kamionka oczekuje na finalne stanowisko Urzędu Marszałkowskiego w sprawie dofinansowania projektu. O wszelkich nowopozyskanych informacjach od Instytucji Zarządzającej poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej.

 

Powrót do działu tematycznego Powrót