, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Usuwanie folii rolniczych i innych...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej w 2022 roku

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej w 2022 roku

12-04-2022

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej w 2022 roku.

Gmina Kamionka podobnie jak w 2020 r. przystąpiła do programu pn.: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymując środki z przeznaczeniem na ten cel, jednakże w tym naborze podatek Vat w wysokości 8% jest kosztem niekwalifikowanym, z tego względu zainteresowani rolnicy, będą musieli pokryć go z własnych środków.
W związku z tym władze gminy proszą osoby zainteresowane programem o wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do Urzędu Miejskiego w Kamionce do 20 kwietnia 2022 roku. Zbiórka odpadów rolniczych będzie bezpłatna, przy założeniu, że Gmina Kamionka podpisze umowę z Wykonawcą, który odbierze odpady w cenie do 500zł/Mg. O terminie i miejscu zbiórki rolnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Wszystkie dostarczone odpady rolnicze powinny być posegregowane i  oczyszczone  z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz z innych zanieczyszczeń (np. ziemi), a folie - złożone i związane.
Rolnicy będą mogli dostarczyć w wyznaczone miejsce następujące rodzaje odpadów: folie rolnicze; siatki do owijania balotów; worki po nawozach; sznurki rolnicze; opakowania typu BIG-BAG.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kamionce, pokój
nr 2A, tel. 81 852 65 69

Ikona pdfZgłoszenie, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [157.75 KB]

Ikona docxZgłoszenie, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [20.36 KB]

Powrót do działu tematycznego Powrót