, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Realizacja projektów: "Gmina Kamionka...
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
Realizacja projektów: "Gmina Kamionka kołem się toczy" oraz "Budowa infrastruktury turystycznej w miejscowości Kamionka"

Realizacja projektów: "Gmina Kamionka kołem się toczy" oraz "Budowa infrastruktury turystycznej w miejscowości Kamionka"

26-04-2018

Informujemy, że na mocy zawartych w miesiącu kwietniu 2018 roku umów o dofinansowanie pomiędzy: Gminą Kamionka, a Zarządem Województwa Lubelskiego w Lublinie, realizowane będą projekty - "Gmina Kamionka kołem się toczy" oraz "Budowa infrastruktury turystycznej w miejscowości Kamionka".

 

Operacja „Gmina Kamionka kołem się toczy” zakłada stworzenie wypożyczalni rowerów wraz z pomieszczeniem dla obsługi.
W ramach tego działania planowane jest stworzenie wypożyczalni rowerów dla turystów odwiedzających Gminę Kamionka. Wypożyczalnia będzie zlokalizowana na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, przy głównym parkingu Muzeum. Przy rowerach będzie postawiony kontener/stróżówka przeznaczona dla osoby obsługującej wypożyczalnie. W obiekcie znajdować się będzie zaplecze socjalne oraz zaplecze techniczne do wypożyczalni: narzędzia, pompki, części zapasowe itp. Ponadto kontener będzie służył również jako biuro obsługi wypożyczalnie: pobieranie opłat, kaucji za wynajem rowerów, tymczasowa przechowalnia bagażu dla osób korzystających z rowerów.

Planowane działania:
- posadowienie na parkingu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce stojaka na 22 st. rowerów, wymiary: wysokość ok. 50 cm, długość ok. 800 cm, głębokość ok. 50 cm;
- posadowienie na parkingu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce kontenera/ pawilonu dla pracownika obsługującego wypożyczalnię, wymiary maksymalne 4x6;
- utwardzenie terenu w sąsiedztwie kontenera/ pawilonu i stojaka na rowery;
- zakup 22 szt. rowerów wraz z zabezpieczeniami;
- zakup wyposażenia do pawilonu służącego obsłudze wypożyczalni: regał, biurko, krzesło, szafka socjalna, podstawowe części i narzędzia serwisowe.Budowa parkingu przyczyni się do rozwoju turystycznego nie tylko miejscowości Kamionka ale także całej Gminy. Obecnie na terenie Gminy, poza Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, nie ma stworzonego parkingu dla turystów indywidualnych odwiedzających Gminę jak też grup zorganizowanych przyjeżdżających autokarami.  Budowa inwestycji w miejscowości gminnej przyczyni się do rozszerzenia oferty turystycznej. Kamionka posiada wiele cennych atrakcji, które nie są wypromowane: zabytkowy kościół parafialny, Grobowiec Weyssenhoffów, Kaplica Grobowa Zamoyskich, zabytkowy układ urbanistyczny oraz wiele architektonicznie cennych budynków starej zabudowy.

Operacja będzie miała na celu budowę parkingu, z którego będą mogli korzystać turyści jak też mieszkańcy Gminy Kamionka. Z uwagi na niedostateczną ilość miejsc parkingowych w samej Kamionce, turyści często pomijają zwiedzanie tej miejscowości. Poprzez realizację tej inwestycji chcemy zachęcić osoby odwiedzające m.in.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce do pozostania dłużej na terenie Gminy Kamionka i poznania innych zabytków i atrakcji turystycznych, które się tutaj znajdują.

Powrót do działu tematycznego Powrót