, Imieniny:
Jesteś na: Kultura Gminny Ośrodek Kultury Aktualności z GOK-u Wieczornica Patriotyczna w GOK
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności z GOK-u
Wieczornica Patriotyczna w GOK

Wieczornica Patriotyczna w GOK

28-11-2018

 
Impreza została dofinansowana z projektu "Kamionka Niepodległa" realizowanego przez Fundację Animacji Lokalnej Fraktal w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
Dnia 9 i 10 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Było to podsumowanie całego roku uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki powołaniu Komitetu, który zajął się przygotowaniem wszelkich uroczystości i wydarzeń, na terenie Gminy Kamionka zorganizowano wiele akcji upamiętniających tak ważną rocznicę: uroczystości organizowane 30 września - odsłonięcie po remoncie pomnika w Kozłówce poświęconego 10. rocznicy odzyskania Niepodległości, uroczysty przemarsz z Kamionki do Kozłówki. Odbywały się liczne akcje w Zespole Szkół w Kamionce- niepodległościowy rajd rowerowy, konkurs pieśni patriotycznej. Szkoła Podstawowa w Samoklęskach przyjęła nowe imię - Orła Białego.
Podczas wieczornicy na scenie występowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Kamionce, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Kamioneczka, ognisko muzyczne Gminnego Ośrodka Kultury, zespoły śpiewacze: Koło Gospodyń Wiejskich w Kozłówce, Wesołe Nuty z Samoklęsk, Chór Słowiki Boże z Kamionki oraz Kapela „To i owo”. Wydarzeniom towarzyszyła wystawa poświęcona Niepodległości przygotowana przez Pana Krzysztofa Drozdowskiego. 
 
Fot. Z. Sienkiewycz, M. Mysiak
 
 

 

Powrót do działu tematycznego Powrót