, Imieniny:
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Orkiestry, chóry, zespoły muzyczne
Kapela Ludowa „TO I OWO"

Kapela Ludowa ,, To i Owo" działa od ponad 20 lat, a jej siedzibą jest Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce. Założycielem i zarazem członkiem kapeli był Wiesław Świderski, natomiast pomysłodawcą nazwy ,, To i Owo" był grający na skrzypcach Stanisław Mazurek. Kapela po raz pierwszy zagrała na gminnych dożynkach w Kamionce w sierpniu 1994 roku. W skład kapeli wchodziło wówczas 9 osób : Józef Wałach, Henryk Sienkiewicz, Roman Prażmo, Krzysztof Pożarowszczyk, Stefan Kostyła, Stanisław Mazurek, Wiesław Świderski, Wanda Barszcz oraz Beata Wilczyńska. W późniejszym czasie w składzie zespołu pojawili się nowi członkowie : Ryszard Bogusz, Edward Ślisz, Mirosław Mazur, Stanisław Bełczącki, Andrzej Kopiński, Ryszard Sienkiewicz, Eliza Wierzchoń i dwie śpiewające siostry Monika i Małgorzata Kukier. Kapela swym graniem uświetnia różne imprezy okolicznościowe, państwowe, festyny, dożynki oraz festiwale. W 2013 roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę pt.,, Żeby Cię chłopaku". Kapela Ludowa  od 2016 roku występuje wspólnie z zespołem tanecznym ,,Kamioneczka”. Obecny skład Kapeli Ludowej ,, To i Owo" przedstawia się następująco: Karpiński Andrzej, Kostyła Stefan, Lato Bogdan, Sienkiewicz Krzysztof, Szczygieł Jan, Turowski Stefan, Wałach Józef, Łukasiewicz Agnieszka, Łukasiewicz Małgorzata.

 
Dziecięcy zespół tańca ludowego "Kamioneczka"
 
Zespół działa od kilku lat. W zajęciach tanecznych bierze udział około 45 dzieci z terenu gminy. Zespół tańcem uświetnia gminne uroczystości i imprezy.
 
Zespoły śpiewacze
Na terenie gminy działają również trzy zespoły śpiewacze przy Kołach Gospodyń Wiejskich w Kozłówce, Samoklęskach i Kierzkówce.
Powrót