, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności BADANIE STRUKTURY GOSPODARSTW ROLNYCH
Gmina
Gmina
Turystyka
Turystyka
Inwestycje
Inwestycje
Aktualności
BADANIE STRUKTURY GOSPODARSTW ROLNYCH

BADANIE STRUKTURY GOSPODARSTW ROLNYCH

07-06-2013

R-SGR

 

W dniach od 1 czerwca do 8 lipca 2013 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2013 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej zostanie przeprowadzone Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). W tym samym czasie jednostki statystyki publicznej realizować będą dwa dodatkowe badania: Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-KSRA), a także Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (AK-R).

1.  Celem badania R-SGR  jest pozyskanie rzetelnych informacji na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, kształtowania polityki żywnościowej kraju, analizy zmian produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie.

2.  W kraju badaniami objętych zostanie ponad 230 tys. gospodarstw rolnych, w województwie lubelskim łącznie do wszystkich trzech badań wylosowanych zostało blisko 20 tys. gospodarstw.

3.  W trakcie badania zbierane będą informacje dotyczące użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, struktury dochodów gospodarstwa rolnego, pogłowia zwierząt gospodarskich, maszyn i urządzeń oraz ciągników użytkowanych w gospodarstwie, zużycia nawozów oraz ochrony roślin, a także aktywności ekonomicznej członków gospodarstw. Ze szczegółowym zakresem  informacji zapoznać się można na stronie internetowej GUS pod adresem: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2013/harmonogram.htm., gdzie zamieszczone zostały wzory formularzy do badania.

4.Badanie ma charakter obowiązkowy, obowiązek wynika z ustawy o statystyce publicznej. Jednocześnie jednostki statystyki publicznej gwarantują poufność danych - wszystkie zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są poufne i podlegają szczególnej ochronie, objęte są tajemnicą statystyczną na zasadach określonych w art. 10 tej ustawy.

 

5.Badanie realizowane będzie trzema metodami:

a)metodą CAII – samospis internetowy, poprzez spersonalizowany formularz zamieszczony na stronie internetowej – w dniach 1-9 czerwca

b)metodą CATI – wywiad telefoniczny, teleankieterzy dzwonić będą w godzinach 7.00 – 21.00, odpowiedzi będą wprowadzać do aplikacji na bieżąco sprawdzającej poprawność danych oraz skierowującej ankietera do właściwych pytań – w dniach od 10 czerwca do 8 lipca

c)metodą CAPI – wywiadu bezpośredniego z respondentem przez ankietera wyposażonego w komputer – w dniach od 10 czerwca do 8 lipca (wykorzystywać do tego będziemy te same urządzenia co w PSR 2010 i NSP 2011).

6.Do kontaktu ze służbami statystyki uruchomiona zostanie infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 800 800 można będzie uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną przy wypełnianiu formularza w Internecie, potwierdzić tożsamość ankietera lub teleankietera lub umówić wizytę lub wywiad telefoniczny – przez cały okres badania.

 

7.Zachęcamy do skorzystania z formularza i możliwości samospisu – w dowolnym momencie, bez oczekiwania na wizytę czy telefon.

Powrót do działu tematycznego Powrót
Poradnik interesanta

Poradnik interesanta

Poradnik interesanta

Poradnik interesanta

Poradnik interesanta

Poradnik interesanta

Projekty unijne

Projekty unijne

Projekty unijne

Projekty unijne

Projekty unijne

Projekty unijne

Odnawialne źródła energii

Odnawialne zródła energii

Odnawialne źródła energii

Odnawialne zródła energii

Odnawialne źródła energii

Odnawialne zródła energii